E-posta listemize üye olun
Sizin için seçtiklerimiz
Kıyamet Alametleri
Kendi Kaynaklarından Câferî, Şiî ve Râfizîlerin İnanç Esasları
Peygamber -sallallahu aleyhi ve sellem- Sevgisi ve Alâmetleri
Cinler ve Kötülüklerinden Korunma Yolları
Mekke ve Medine’den Hutbeler
Peygamber -sallallahu aleyhi ve sellem-’in Namaz Kılış Şekli
Kur’an ve Sünnetten Duâlar
Sevgili ile Bir Gün sallallahu aleyhi ve sellem
Namaz ve onu terk edenin durumu
Müslümanım diyen bir insan niçin namaz kılmak istemez?
Bir bayan niçin örtünmek istemez?
Son Eklenen Materyaller ( Türkçe )
Fetvalar
( Türkçe )
2014-11-13
Değerli âlim Muhammed b. Salih el-Useymîn’in cevapladığı sorunun metni şöyledir: "Birinci teşehhüde oturmadan ayağa kalkan ve kıraate başlamadan hatırlayan kimse,teşehhüde dönebilir mi? Bu durumda sehiv secdesini ne zaman yapar, selâmdan önce mi, yoksa selâmdan sonra mı?"
Fetvalar
( Türkçe )
2014-11-13
Değerli âlim Muhammed b. Salih el-Useymîn’in cevapladığı sorunun metni şöyledir: "Bir kimse gece namazı kılmaktadır. Gece namazı, ikişer ikişer kılınır. Bu kimse unutarak üçüncü rekata kalkarsa, ne yapmalıdır?"
Fetvalar
( Türkçe )
2014-11-13
Değerli âlim Muhammed b. Salih el-Useymîn’in cevapladığı sorunun metni şöyledir: "Vitir namazının hükmü nedir? Vitir namazı, sadece Ramazan ayına mı özeldir?"
Fetvalar
( Türkçe )
2014-11-13
Değerli âlim Muhammed b. Salih el-Useymîn’in cevapladığı sorunun metni şöyledir: "Teravih namazının hükmü nedir ve kaç rekâttır?"
Fetvalar
( Türkçe )
2014-11-13
Değerli âlim Muhammed b. Salih el-Useymîn’in cevapladığı sorunun metni şöyledir: "Ben mesbuk yani imama birinci rekâttan sonra yetişmiş iken imam bir rekât fazla kıldırdığı ve ben de (imamın fazladan kıldırdığı) o rekâtı sayarsam, benim namazım sahih olur mu? Ben o rekâtı saymayıp da bir rekât daha eklersem, hüküm ne olur?"
Fetvalar
( Türkçe )
2014-11-13
Değerli âlim Muhammed b. Salih el-Useymîn’in cevapladığı sorunun metni şöyledir: "Kunut duâsı sırasında ellerin kaldırılması sünnet midir? Deliliyle birlikte zikreder misiniz?"
Fetvalar
( Türkçe )
2014-11-13
Değerli âlim Muhammed b. Salih el-Useymîn’in cevapladığı sorunun metni şöyledir: "Farz namazlardaki kunutun hükmü nedir? Müslümanların başına bir musibet geldiği zaman kunut yapmanın hükmü nedir?"
Fetvalar
( Türkçe )
2014-11-13
Değerli âlim Muhammed b. Salih el-Useymîn’in cevapladığı sorunun metni şöyledir: " Sizden kunut duası hakkındaki sünneti açıklamanızı rica ediyoruz. Kunuta özel duâlar var mıdır? Vitir namazında kunutu uzatmak meşru mudur?"
Fetvalar
( Türkçe )
2014-11-09
Değerli âlim Muhammed b. Salih el-Useymîn’in cevapladığı sorunun metni şöyledir: "Kadir gecesi, her yıl belirli bir gece ile sâbit midir, yoksa her yıl bir geceden başka bir geceye mi geçmektedir?"
Fetvalar
( Türkçe )
2014-11-09
Değerli âlim Muhammed b. Salih el-Useymîn’in cevapladığı sorunun metni şöyledir: "Ramazan ayında gece namazında Kur’ân hatmetme duâsını yapmanın hükmü nedir?"
Go to the Top